5 דמויות מרכזיות בעולם הקריפטו

ב-15 השנים האחרונות נוצר שוק הקריפטו, התפתח והפך לגורם משמעותי בעולם הפיננסי הגלובלי. באבולוציה זו היו מעורבים אנשים רבים, לרבות עסקנים ומשקיעים, אך מי הדמויות הכי מרכזיות בתחום כיום?

הנה חמישה שבלעדיהם קריפטו לא היה אותו דבר, אחריהם כדאי לעקוב אם אתם רוצים לנסות להבין לאן השוק הולך ומה צפוי בעתיד.

ויטליק בוטרין

כמייסד-שותף של Ethereum , יש רק אדם אחד חשוב יותר מבוטרין בכל הנוגע לקריפטו, והאדם הזה הוא Nakamoto Satoshi. עם זאת, בניגוד לסאטושי, בוטרין אינו אנונימי. להיפך, הוא נמצא באור הזרקורים ומשפיע על הצמיחה של Web 3.0.

Ethereum זכה להצלחה עצומה, שפתחה מסלול נוסף במפת הדרכים של חדשנות הבלוקצ'יין והובילה לאינספור מקרי שימוש חדשים לטכנולוגיה, מהשימוש בה כמערכת קריפטו ועד למערכת אקולוגית חדשה לגמרי עם אלפי חלקים נעים.

באמצעות סמינרים, בלוגים וציוצים, בוטרין עזר לעצב את עתיד הקריפטו בכך שהציע את הידע שלו בנושאים מגוונים.

צ'אנגפנג זאו

זהו שם לא פשוט, אז נתייחס אליו בכינוי הנפוץ CZ. זה המנכ"ל של Binance, כיום בורסת הקריפטו הגדולה בעולם.

כמנכ"ל Binance, ל-CZ יש השפעה רבה על מה שקורה בקריפטו. אנשים בהחלט שמים לב למה שהוא אומר, וזה הוכח בצורה הטובה ביותר כשהשפיע על ב-FTX באמצעות שרשור בטוויטר. למרות שהוא טוען שלא התכוון לגרום לשום נזק, זה היה בסופו של דבר הקש ששבר את גב הגמל עבור בית הקלפים שהיה FTX.

מייקל סיילור

מייקל סיילור היה המנכ"ל של MicroStrategy, חברת ניתוח נתונים וטכנולוגיה. בשנת 2020, סיילור החליט לנצל חלק מרווחי החברה לרכישת ביטקוין בתפזורת, מאחר שהחברה המשיכה לרכוש ביטקוין כאסטרטגיית השקעה.

סיילור הוא מקסימליסט ביטקוין בעל פרופיל גבוה, ומעשיו הביאו תשומת לב מוסדית משמעותית לקריפטו. הוא אמנם חווה גם הפסדים לא פשוטים, אך עדיין ידוע כמאמין בביטקוין.

גאווין וודס

וודס היה ממייסדי Ethereum לצד בוטרין, אך מאז הספיק להקים גם מתחרה. תפקידו באית'ריום היה משמעותי מאוד, כאשר מילא תפקיד עצום בכתיבת הקוד ובסופו של דבר הפך למנהל הטכני הראשי של קרן Ethereum.

הוא זה שפיתח את הסולידיטי – שפת תכנות המשמשת לכתיבת חוזים חכמים. לאחר מכן, הוא המשיך ויזם את PolkaDot, רשת המאפשרת למשתמשים אחרים ליצור בלוקצ'יין שיכולים לדבר עם ספרי חשבונות אחרים.

אנטולי יאקובנקו

יאקובנקו הוא המוח מאחורי הוכחת היסטוריה (PoH), מנגנון הקונצנזוס שמנהל את הבלוקצ'יין של סולאנה. לאחר שעלה על הרעיון במקרה והתבלט מה לעשות, הוא בנה את סולאנה והשתמש בהמצאה שלו כדי לבנות שרשרת מהירה בהרבה מביטקוין ואת'ריום.

לסיכום, אנשים אלה מכירים את המערכת האקולוגית של קריפטו ושמים את כספם באופן שגרתי במקום שפיהם נמצא. אם אתם מחפשים להתעדכן בטרנדים ובאירועים האחרונים בשוק, אלה האנשים שכדאי לפקוח עליהם עין.

אז מה היה לנו ?

הרשמה לעדכונים

מאמרים מעולם הקריפטו

פיירבלוקס

בתחום דפדפני האינטרנט קיימות אפשרויות רבות, אך אף אחת לא ייחודית או חזקה כמו פיירפוקס. מדריך זה משמש לשכנע משתמשים, חדשים וותיקים, לשקול את Firefox

קרא עוד »

ארנק דיגיטלי ביטקוין

מדריך זה מספק בחינה מעמיקה של הארנק הדיגיטלי של ביטקוין, כלי מהפכני המאפשר לנהל, לשלוח ולקבל ביטקוינים בקלות ובביטחון. נחקור את ההיבטים המכריעים של שימוש

קרא עוד »

ארנק דיגיטלי ביטקוין

מדריך זה מספק בחינה מעמיקה של הארנק הדיגיטלי של ביטקוין, כלי מהפכני המאפשר לנהל, לשלוח ולקבל ביטקוינים בקלות ובביטחון. נחקור את ההיבטים המכריעים של שימוש

קרא עוד »

כספומט ביטקוין חיפה

מדריך זה משמש הדרכה מקיפה לכל מי שמעוניין להשתמש בכספומט ביטקוין בחיפה. הוא מכסה את היסודות של הביטקוין, הצורך בכספומט ביטקוין, כיצד לאתר אותו בחיפה,

קרא עוד »

שגרירות הביטקוין

מדריך שגרירות ביטקוין הוא משאב מקיף המספק מבט מעמיק על עולם הביטקוין, מראשיתו ועד למעמדו הנוכחי. הוא מפרט את הפוטנציאל של ביטקוין כמכשיר פיננסי חדשני,

קרא עוד »

Sign Up

Don't have an account?

Sign In!

Forgot Password